Military Club Kolín: divize Grossdeutschland, polní kuchyně a Mercedes Benz 1500

23.7.2015 – David Říha
Teprve nedávno vzniklý kolínský KVH se zabývá převážně dějinmi první a druhé světové války. Vlastní též několik kusů vojenské historické techniky

Klub vojenské historie známý jako Military club Kolín se zabývá obdobím první a druhé světové války. Oficiálně klub vznikl 8. října 2013. Do té doby se členové organizace účastnili akcí pod hlavičkou VCC Kolín jehož jsou členy nadále.

Co se prvního světového konfliktu týče, tak zde se zabývají ztvárňováním pěších vojáků rakousko-uherské armády. V této oblasti spolupracují s klubem vojenské historie v Čáslavi. V druhé světové válce reprezentují příslušníci KVH především německou stranu, a sice Wehrmacht, divizi Grossdeutschland. Kromě toho se někteří členové zabývají československým četnictvem, předmnichovskou armádou a Rudou armádou.

Členové vlastní vedle obligátních střelných zbraní též několik kusů historické techniky. Jedná se o Mercedes Benz 1500, MB 170V, KDF, motorku M72 (věrohodně přestavěnou na BMW R71) a v neposlední řade i vozidlo TATRA 57k. Kromě toho klub vlastní polní kuchyni PK60 upravenou na dobu R-U ve které vaří na vojensko-historických akcích a dalších podobných událostech, jako například Haškova Lipnice, odhalení sochy Švejka v Putimi, masopust v Neratovicích, letecký den Čáslav a tak dále.

 

Více informací na: www.militaryclubkolin.cz  nebo na FB Militaryclubkolin

Foto, ilustrace: 
www.militaryclubkolin.cz
Zdroj: 
www.militaryclubkolin.cz
reklama